| |     latinica | english  
Насловна
Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи


Министар спољних послова Србије Никола Селаковић упозорио је, на седници Савета безбедности Уједињених нација, да политички екстремизам међу Албанцима на КиМ не губи на снази, већ да напротив, постаје све јачи.

Селаковић је, на седници на којој је разматран Извештај генералног секретара УН о раду УНМИК-а, подсетио да обавеза формирања Заједнице српских општина није испуњена већ 2.917 дана и да се заправо, 19. априла навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а да Приштина и даље одбија да испуни своју обавезу и омогући формирање ЗСО.

Министар је подсетио и да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније, као и да му је дијалог са Београдом ниско на листи приоритета.

Како је указао, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења.

„Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације. Рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама је једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону“, закључио је Селаковић.

Трајан мир и стабилност, према његовим речима, могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог.

Како је истакао, српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.  

„Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване мини шенген“, истакао је министар.

Указујући да је Србија небројено пута показала да је опредељена за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији, Селаковић је истакао да су недавни избори у Покрајини потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ да јача, што се могло видети током недавног предизборног процеса.

Министар је указао да су политички притисци на Србе настављени и након окончања изборног процеса, јер им је ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

„Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Подсећам вас да је јужна српска покрајина и даље област са најмањом стопом повратка расељених на свету”, рекао је министар и истакао да се само прошле године у нашој јужној покрајини догодило више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти.

Посебно забрињавајуће за српски народ на КиМ, напоменуо је Селаковић, јесте што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве.

„Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани“, истакао је министар.

Такође, шеф српске дипломатије забрињавајућим је оценио и упад инспектора и полицајаца у Дом здравља у Штрпцу јануара ове године и претрес с намером да се пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије.

„Иако то сматрамо упадом у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана. Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља. Организовали смо вакцинацију грађана са КиМ на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту“, нагласио је министар.

Министар Селаковић поручио да Србија високо уважава активности мисије УНМИК на КиМ и да се залаже за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Селаковић је навео да међународне мисије на КиМ – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК под окриљем УН и у складу са Резолуцијом 1244, имају кључну улогу у очувању мира и заштити становништва.

„Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије. Српско и друго неалбанско становништво на КиМ има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини“, нагласио је министар.

То, како је указао, потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Селаковић је додатно истакао важност међународних снага Кфора и указао да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора - представља кршење Резолуције СБУН 1244.

Такође, министар је напоменуо да је неприхватљиво доношење једностраних одлука о формирању приштинског „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ у тзв. „Војску Косова“.

Министар Селаковић је на почетку обраћања уложио протест због злоупотребе видео формата седнице од стране представнице Приштине, иза које је била истакнута застава самопроглашеног „Косова“, што је учинио и представник Русије.


У наставку, интегрална верзија говора министра спољних послова Николе Селаковића:


Поштовани председниче Савета безбедности,

Поштовани специјални представниче,

Уважени чланови Савета безбедности,

На почетку, желим да уложим протест због злоупотребе видео формата ове седнице од стране представника Приштине за истицање симбола тзв. државности Косова. Упркос томе што су представници Приштине у више наврата били упозорени, на претходној седници и од стране председника Савета безбедности, да су овакве злоупотребе седница Савета безбедности апсолутно неприхватљиве и да представљају флагрантно кршење правила СБ о учешћу представника ПИС у Приштини, на основу члана 39 Правила процедуре СБ УН, поново се суочавамо са њиховим беспризорним непоштовањем правила овог уваженог тела.  Дозволите да поновим наш позив да се предузму неопходни кораци како би се спречиле овакве злоупотребе.

Изузетнo ми је задовољство што се обраћам овом цењеном телу на седници посвећеној раду Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији. На почетку желим да захвалим генералном секретару Уједињених нација Гутерешу и специјалном представнику генералног секретара и шефу УНМИК Танину на поднетом извештају и напорима који се улажу у примену мандата УНМИК, као и члановима Савета безбедности на континуираној пажњи коју посвећују питању Косова и Метохије. Република Србија високо уважава активности Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији и залаже се за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Господине председниче,

У протеклом периоду суочени смо са политичком нестабилношћу на Косову и Метохији. Недавно смо имали изборе у Покрајини који су нажалост потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ напротив, постаје све јачи. Били смо сведоци такмичења међу албанским политичким лидерима у томе који је бољи начин да се испровоцира инцидент у српским срединама, како би се добили додатни политички поени албанског бирачког тела. Под изговором измена бирачког списка великом броју Срба на Косову и Метохији ускраћено је једно од основних политичких права - могућност да бирају своје политичке представнике. Од приближно 140.000 грађана Косова и Метохије који су избрисани са бирачког списка током последњег изборног процеса, 85% њих су Срби.

Упркос бројним изазовима и проблемима, српски народ на Косову и Метохији је високом излазношћу и убедљивом победом Српске листе, која је освојила свих десет посланичких места опредељених за српске представнике, показао да га ништа не може спречити да одлучно стане у одбрану свог положаја. Политички притисци на Србе настављени су и након окончања изборног процеса, јер је Србима ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

Поштовани чланови Савета безбедности,

Нажалост, нисмо само током изборних активности били сведоци неразумне антисрпске политике привремених институција у Приштини. Она иде толико далеко да су у јануару ове године инспектори и полицајаци из Приштине упали у Дом здравља у Штрпцу, на југу Косова и Метохије и извршили претрес с намером да пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије, које нису пронашли. То је учињено уз демонстрацију силе, претње хапшењем директору Дома здравља, медицинском особљу и лекарима. У тренутку када се цео свет бори против пандемије и када су вакцине једино средство да се стане на пут изазову, а Србија показује подршку и солидарност донирањем вакцина и медицинске опреме свима у региону којима су оне неопходне, Приштина жели да уништи вакцине само зато што су из централне Србије. Док се читав свет захваљује лекарима, који су поднели велике и херојске жртве у борби против вируса, привремене институције у Приштини нападају српске лекаре због тога што раде свој посао.

Иако сматрамо да су упади у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана. Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља. Организовали смо вакцинацију грађана са Косова и Метохије на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту. Србија је и даље спремна да помогне свима којима је помоћ неопходна и апелујемо на разум и одговорност, посебно у овако тешким временима.

Господине председниче,

Напади усмерени на Србе и њихову имовину су све бројнији. Само прошле године у нашој јужној покрајини догодило се више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти. Према подацима Мисије ОЕБС на Косову и Метохији у другој половини прошле године број инцидената повећан је за више од 30% у односу на 2019. годину. Зато се не можемо сложити са оценом да је „безбедносна ситуација на Косову стабилна, са неколико инцидената чија су мета биле невећинске заједнице“. Прошлог викенда се, рецимо, догодио ничим изазван физички напад групе Албанаца на два српска младића у северном делу Косовске Митровице.        

Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Чињеница да је једна повратничка породица седам пута била мета напада, јасно показује колико су они који не желе Србе на Косову и Метохији упорни у застрашивању и протеривању ионако малог броја повратника. У Приштини апсолутно не постоји ни трачак политичке воље да се 212.995 расељених Срба који 22 године живе ван Косова и Метохије врате у своје домове. Од 1999. године стопа одрживог повратка интерно расељених лица на Косову и Метохији је само 1.9%, што према подацима УН званично представља најмањи проценат повратка прогнаног становништва након неког конфликта било где у свету.   

Истовремено, док хапсе интерно расељена лица, приштинске власти врше најснажније притиске на Специјализована већа у Хагу. Циљ је потпуно онемогућавање даљег процесуирања низа случајева против припадника терористичке ОВК за тешке злочине почињене током сукоба на Косову и Метохији, како према Србима, тако и према припадницима других националности. Недавно је и председница Специјализованих већа Трендафилова упозорила да ће, уколико се притисци наставе, то имати врло драматичне последице по процесе који се воде. Председница Трендафилова као веома проблематичну појаву издваја и застрашивање сведока, који су кључни за успешно вођење поступака и доношење одговарајуће пресуде.

Иако се предуго чекало са подизањем оптужница, сматрамо похвалним то што су коначно предузети напори да се казне бројни тешки злочини почињени током ратних сукоба пре нешто више од две деценије, али и по доласку међународних снага на Косово и Метохију. До данас, рецимо, нико није одговарао за убиства и отмице 17 новинара, што је у овом тренутку највећи број нерешених случајева убијених и киднапованих новинара у Европи. Такође, нису се пред лицем правде нашли починиоци ниједног од масовних злочина почињених над српским цивилима после 1999. године. Подсетићу вас на само неколико њих: у селу Старо Грацко убијено је 14 српских жетелаца, у нападу на аутобус „Ниш експреса“ у Ливадицама код Подујева погинуло је 12 и рањено 43 расељених Срба, а у Гораждевцу код Пећи непознате особе су из аутоматског оружја пуцале на децу која су се купала у реци Бистрици. Тада је убијено двоје српске деце, а четворо је тешко рањено.         

Очекујемо наставак подршке мисије Еулекс Специјализованим већима и Специјализованом тужилаштву, као и њено додатно ангажовање у области владавине права. Посебну пажњу треба посветити заштити сведока, као и утврђивању судбине несталих лица.

Међународне мисије на Косову и Метохији – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК, које под окриљем Уједињених нација и у складу са Резолуцијом 1244 (1999), чине саставни део међународног цивилног и безбедносног присуства у нашој јужној покрајини имају кључну улогу и изузетан допринос очувању мира и заштити становништва. Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије. Српско и друго неалбанско становништво на Косову и Метохији има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини. То додатно потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Желим додатно да истакнем важност међународних снага Кфор и укажем да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора представља кршење Резолуције СБУН 1244 и потенцијални је извор нестабилности и тензија. Подсетићу вас да Приштина, противно међународном праву, уз потпуно игнорисање интереса и ставова српске заједнице у Покрајини, не одустаје од планова да на простору Косова и Метохије инсталира новог безбедносног актера. Неприхватљиво је доношње једностраних одлука о формирању „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ (КБС) у тзв. „Војску Косова“. Желим поново да истакнем да овакви једнострани потези Приштине представљају грубо кршење Резолуције СБУН 1244 и Војно-техничког споразума, по којима искључиво Међународне безбедносне снаге, односно Кфор, имају мандат за све војне аспекте безбедности на простору Косова и Метохије.        

У том смислу додатни разлог за забринутост изазива и најава изградње највеће базе „Косовских безбедносних снага“ у јужном делу Косовске Митровице, што Срби на северу Косова и Метохије доживљавају као најотворенију провокацију и претњу њиховој физичкој безбедности.

Поштоване чланице Савета безбедности,

За српски народ на Косову и Метохији је посебно забрињавајуће што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве. Само у току две недеље чак седам православних објеката у Покрајини нашло се на мети вандала и то у тренутку када се сви присећамо мартовског погрома из 2004. године над Србима и српским светињама на Косову и Метохији. Понижавајуће је стање у којем се налази српска културна и духовна баштина на простору Косова и Метохије, укључујући и четири споменика који су уврштени на Листу светске баштине Унеска (Високи Дечани, Богородица Љевишка, Грачаница и Пећка Патријаршија). Свештеницима и монашким заједницама се намећу бројне административне и техничке баријере, чиме се отежава, па чак и онемогућава њихов опстанак на црквеним имањима.

Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани.

Цењене чланице Савета безбедности,     

Сасвим је јасна нервоза Приштине, јер пројекат такозване независности данас не признаје више од половине чланица Уједињених нација, укључујући и пет чланица Европске уније. Међутим, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења. Управо је недостатак поверења један од основних проблема у дијалогу Београда и Приштине. Договор се не постиже запаљивом реториком и провокацијама, као што су најаве о уједињењу и стварању велике Албаније или о плановима изградње највеће базе тзв. Косовских безбедносних снага на северу Покрајине.

Подсетићу да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини у прошлости више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније. Члан његове странке је прошлог викенда јавно поручио да ће се самопроглашено Косово и Албанија ујединити, цитирам, „пушком и барутом или референдумским кутијама“.

Не морам да објашњавам зашто овакве опасне идеје представљају директну претњу миру и стабилности. Њима се крши Резолуција 1244, континуирано дестабилизује не само наша јужна покрајина, већ и читав регион, а ни у чему не доприносе процесу дијалога, већ га изнова онемогућавају.

Небројено пута смо показали да смо опредељени за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији. И данас, након вишегодишњих преговора, али и неиспуњавања договореног и сталних једностраних потеза и провокација од стране привремених институција у Приштини, ми смо и даље спремни да седнемо за сто и разговарамо.

Спремни смо за дијалог, али не и за уцене и претње, а посебно не за ултиматуме које је и недавно изнео председник владе привремених институција самоуправе у Приштини. Подсетићу вас на његове изјаве да ће дијалог бити ниско на листи приоритета власти у Приштини. Запањујуће је како Приштина ултиматуме, који у потпуности подривају сваку шансу за дијалог, на шта је указала и Европска унија, назива „принципима“ и како упорно инсистира на томе да Београд призна једнострано проглашену независност „Косова“, након чега би, сматрају они, све остало било решено. У чему је онда сврха дијалога ако се само очекује да Београд призна тзв. Косово? Да ли дијалог значи да једна страна треба да одустане од свега, а друга да добије све? И да ли дијалог, по мишљењу Приштине, претпоставља да се не испуњава оно што је договорено?        

Подсетићу вас да Приштина и даље одбија да испуни своје обавезе из до сада постигнутих споразума и не пристаје да се о њиховој примени разговара у оквиру дијалога. А ситуација је врло једноставна - у априлу 2013. године потписан је први споразум у Бриселу који је предвиђао четири обавезе: једну за Приштину и три за Београд. Београд је испунио све обавезе, док је једина обавеза коју су имале привремене институције у Приштини - формирање Заједнице српских општина - није испуњена већ 2.917 дана. Заправо, 19. априла се навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а Приштина одбија да испуни обавезу формирања Заједнице српских општина.

Поштовани господине председниче,

Без обзира на обесхрабрујуће поруке из Приштине и чињеницу да дијалог траје већ дуги низ година, Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације. Трајан мир и стабилност могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог. Српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.  

Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване „мини шенген“.

Што се Србије тиче, уверени смо да је рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону. Житељи Косова и Метохије, било које националности, било да су Срби или Албанци, не заслужују ништа мање од тога.

Хвала на пажњи.

 


Верзија за штампу
Вести
ИЗБОРИ: ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА ГЛАСАЊЕ У ИНОСТРАНСТВУ
Истраживање о држављанима Републике Србије који живе у иностранству, октобар 2022. године - Обавештење
Селаковић: Интензивна дипломатска активност у Њујорку, афирмисали смо нашу политику
Обраћање председника Републике Србије Александра Вучића на генералној дебати 77. заседања Генералне скупштине Уједињених нација
Председник Вучић председавао Самитом у оквиру иницијативе Отворени Балкан
Председник Републике Србије и председник Арапске Републике Египат присуствовали приказу средстава наоружања и војне опреме
Сусрет председника Народне скупштине Републике Србије и председника Републике Египат
Званична посета председника Арапске Републике Египат
ЗАЈЕДНИЧКА ДЕКЛАРАЦИЈА О УСПОСТАВЉАЊУ СТРАТЕШКОГ ПАРТНЕРСТВА ИЗМЕЂУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ И АРАПСКЕ РЕПУБЛИКЕ ЕГИПАТ
Селаковић: Србија и Египат настављају да унапређују вишедеценијско пријатељство
Председник Републике Србије Александар Вучић дочекао је на аеродрому у Београду председника Арапске Републике Египат Абдел Фатах Ел Сисија
Званична посета Републици Србији председника Арапске Републике Египат
Председник Вучић положио заклетву
Председник Вучић на годишњем састанку Светског економског форума
Селаковић: Србија активно укључена у сузбијање тероризма, радикализма и екстремизма
Честитка председника Арапске Републике Египат
Честитка султана Омана
Предмет: Вечера у част др Захија Хаваса и разговор са бившим ПР Владе АР Египат
Председник Вучић примиo акредитивна писма новоименованог амбасадора Арапске Републике Египат
Гласање у иностранству
Прослава Дана државности и Дана Војске Републике Србије у Амбасади РС у Каиру
Интервју отправника послова Амбасаде РС у Каиру за Египатски Национални ТВ Канал "MASPERO"
Разговор отправника послова Амбасаде РС са директором Инситута за Дипломатске студије МСП АР Египат
Расписивање конкурса за суфинансирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне тржаве и Срба у региону и матичне државе и дијаспоре
Пријављивање за гласање у иностранству до 12. марта
Лични изасланик председника АР Египта Абдел Фатах Ал Сисија у Амбасади Р.Србије пренео честитке поводом националног празника Дана државности
Избор за Мис Србије одржан у познатом египатском летовалишту Sharm El Sheikh
Интервју отправника послова Амбасаде РС у Каиру за египатски лист "Dostor Newspaper"
Вучић: Славећи Сретење шаљемо поруку да желимо слободну, јаку и модерну Србију
Београд добија Центар за четврту индустријску револуцију
Опроштајна посета амбасадора Арапске Републике Египат
Политички и економски односи са Египтом на узлазној линији
Конференција „Светског Омладинског Форума“ у Шарм Ел Шеику
Божићна посета најстаријем хришћанском манастиру на свету
Велики простор за интензивирање сарадње Србије и Египта
Презентација књиге проф. др Адел Абдел Рахмана- „Уметнички амбасадор“
Посета делегације Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Р, Србије АР Египат
Девето заседање Конференције држава уговорница УН Конвеције против корупције (UNCAC)
Посета председника НС Р. Србије Ивице Дачића АР Египат
Пројекција филма "Слава краљици" међународна копродукција Аустрије, Грузије и Србије
Свечани пријем у Амбасади Републике Србије у Каиру, поводом учешћа Емира Кустурице на 43. Међународном филмском фестивалу - објављено у дневном листу "Политика" 6.децембра 2021. године
Пријем у Амбасади Републике Србије у АР Египат, поводом присуства режисера Емира Кустурице на 43. међународном филмском фестивалу у Каиру (ЦИФФ)
Отправник послова Бојан Стаменковић присуствовао је церемонији отварања "Авеније Сфинги" у Луксору
РЕФЕРЕНДУМ: ГЛАСАЊЕ У ИНОСТРАНСТВУ
Отправника послова Амбасаде РС у Каиру са саветником министра пољопривреде и мелиорација АР Египат
Полaгање венца поводом Дана примирја у Првом светском рату
Важна улога Унеска за очување српске баштине на Космету
Селаковић: Значајни потенцијали за јачање економске сарадње са Египтом
Обраћање председника Републике Србије на конференцији Уједињених нација о климатским променама COP26 одржаној у Глазгову
Церемонија обележавања 79. годишњице Друге битке у Аламеину
30 Амбасадора посетило храмове у Абу Симбелу
Селаковић пред СБУН: Дијалог и примена постигнутих договора једини прави пут за решавање отворених питања
Председник Републике Србије Александар Вучић учествовао је данас на Састанку на високом нивоу, посвећеном обележавању 60. годишњице Покрета несврстаних земаља, и том приликом истакао да је ово јединствена прилика да се разговара о свим питањима од заједничког интереса, као и да се граде нови мостови пријатењства и сарадње.
Телефонски разговор председника Вучића са генералним секретаром НАТО
Селаковић у Њујорку са 28 шефова дипломатије о економским успесима Србије и ситуацији на КиМ
Приштина озбиљно угрозила мир и регионалну стабилност
Селаковић и Малики о унапређењу односа Србије и Палестине
Председница Владе Брнабић на Глобалном Ковид-19 самиту у организацији Беле куће
Обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе
ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ
Председник Вучић примиo акредитивна писма амбасадора који покривају Србију на нерезиденцијалној основи
Селаковић: Изложба „Несврстани свет“ увод у обележавање 60 година Покрета несвртаних земаља
Селаковић обишао престоницу Египта у изградњи
Селаковић у Каиру с Насеровим сином
Селаковић: Радићемо на интензивирању односа са Египтом
Министар Селаковић разговарао са патријархом Коптске православне цркве Тавадросом Другим
Министар Селаковић са замеником великог имама Египта
Селаковић за „Ал Ахрам“ о будућој сарадњи са Египтом
Министар Селаковић са египатским привредницима о јачању економских веза Србије и Египта
Велики простор за унапређење сарадње Србије и Египта
Селаковић: Србија је у Египту препозната као фактор мира и стабилности на Балкану
Конкурс за суфинансирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону
Обележавање Дана сећања на све страдале и прогнане Србе у оружаној акцији „Олуја“
Ана Брнабић разговарала са делегацијом АР Египат
ИНТЕРВЈУ АМБАСАДОРА ЗА "SADA AL BALAB"
Председник Вучић: Одлучили смо - наш циљ је ЕУ, али је Кина важан партнер
Србија остварила велики успех у области дигитализације
Селаковић позвао представнике чланица ПНЗ да се у октобру окупе у Београду
Министар MO, Н.Стефановић са делегацијом у званичној посети Египту
Уочи отварања 52. Међународног сајма књига у Каиру који се одржава под слоганом „Читање је живот“.
Посета Националном музеју египатске цивилизације и Каирској опери.
САСТАНАК МИНИСТРА ЕНАНИЈА СА МИНИСТАРКОМ ГОЈКОВИЋ
ПРИСУСТВОВАЊЕ ПРОГРАМУ У КАИРСКОЈ ОПЕРИ СА ДИРЕКТОРОМ И СРПСКОМ БАЛЕРИНОМ
МИНИСТАРКА КУЛТУРЕ СУСРЕЛА СЕ СА СРПСКОМ МИНИСТАРКОМ КУЛТУРЕ И ИНФОРМИСАЊА
ПРЕСЕДНИК ВЛАДЕ АР ЕГИПАТ ОБИШАО ШТАНД РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
МИНИСТАР СЕЛАКОВИЋ У КАРТУМУ
Обраћање председника Републике Србије на седници Савета безбедности Уједињених нација
ГЛАСАЊЕ ЗА ДР ГОРДАНУ ВУЊАК-НОВАКОВИЋ
ПОСЕТА ДЕЛЕГАЦИЈЕ ВЛАДЕ АП ВОЈВОДИНЕ ЕГИПТУ
Селаковић честитао Дан Африке
Министар Селаковић представио нову услугу „е-Конзулат“
OБЕЛЕЖЕН ДАН ПОБЕДЕ
Председник Вучић се састао путем видео линка са представницима делегације ММФ
Састанак са регионалним директором Светске здравствене организације за Европу
СЗО оценила импресивним процес имунизације у Србији
Селаковић: Приштина истрајава у кампањи мржње према српском народу
Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи
ПРЕДСЕДНИК СИСИ ОТВОРИО НАЦИОНАЛНИ МУЗЕЈ ЕГИПАТСКЕ ЦИВИЛИЗАЦИЈЕ
ВАКЦИНИСАЊЕ ШЕФОВА ПРЕДСТАВНИШТАВА ПО ИНИЦИЈАТИВИ ВЛАДЕ АРАПСКЕ РЕПУБЛИКЕ ЕГИПАТ
ПЛИВАЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШПАНИЈИ
Србија опредељена за интензивнију сарадњу са Међународном организацијом Франкофоније
Обележавање Дана сећања на страдале у НАТО агресији
Обележавање Дана сећања на 17. март 2004. године - Погром на Косову и Метохији
РЕПУБЛИКА СРБИЈА У МЕСЕЦУ ФРАНКОФОНИЈЕ
Селаковић: Борба против свих облика криминала приоритет Владе Србије
Одржан први састанак Радне групе за сарадњу са Међународном организацијом Франкофоније
Митрополит загребачко-љубљански Порфирије изабран за Патријарха српског
Дан државности Србије
Вучић: Србија спремна за дијалог о КиМ, али неће бити понижавана
Обележавање Савиндана у Амбасади
Селаковић и Гујон честитали Савиндан
Селаковић за Политику: Година подмлађивања српске дипломатије
ПРЕДСЕДНИК АЛ СИСИ СВЕЧАНО ОТВОРИО 27. СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У РУКОМЕТУ
Вучић: Србија по расту прва у Европи
Његова Светост, патријарх Тавадрос II, упутио честитке амбасади поводом православног Божића и Нове године
Сваки Србин у дијаспори потенцијални лобиста
Селаковић: Ове године нови амбасадори, али циљеви исти
Вучић: Србија остаје на курсу победничке политике стабилности
НАЈАВА ОТВАРАЊА ВИШЕ МЕГАПРОЈЕКАТА И ЧЕСТИТКА ЗА НОВУ ГОДИНУ
Председница Владе Србије прва европска премијерка која је примила антиковид вакцину
САОПШТЕЊЕ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
РЕЖИМ УЛАСКА У РЕПУБЛИКУ СРБИУ ОД 20.ДЕЦЕМБРА 2020. ГОДИНЕ
ПРИЈЕМ ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ПРЕДСТОЈЕЋИХ ПРАЗНИКА
САОПШТЕЊЕ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА
КЊИГА ЖАЛОСТИ, 23. НОВЕМБРА 2020.
ОТВАРАЊЕ КЊИГЕ ЖАЛОСТИ ПОВОДОМ СМРТИ ПАТРИЈАРХА СПЦ ИРИНЕЈА
ЕГИПАТ ЈЕ ОБЈАВИО НАЈВЕЋИ АРХЕОЛОШКИ ПРОНАЛАЗАК У 2020. НА ПРОСТОРУ НАЈСТАРИЈЕ ПИРАМИДЕ САКАРЕ-НЕКРОПОЛИС
САСТАНАК ПОМОЋНИКА МИНИСТРА СПОЉНИХ ПОСЛОВА СА АМБАСАДОРИМА ЕВРОПСКИХ ЗЕМАЉА КОЈЕ НИСУ ЧЛАНИЦЕ ЕУ
Амбасада положила венац поводом Дана примирја 11.новембра када је окончан Први светски рат нa војничком гробљу Хелиополис у Каиру
ПРЕДСЕДНИК АБДЕЛ ФАТАХ ЕЛ СИСИ СВЕЧАНО ОТВОРИО КАФР ЕЛ ШЕИК МУЗЕЈ
ГУВЕРНЕР ЈУЖНОГ СИНАЈА ПРИМИО АМБАСАДОРА
МИНИСТРИ СПОЉНИХ ПОСЛОВА ДВЕ ЗЕМЉЕ ОБАВИЛИ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР 19. ОКТОБРА
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 8 ОКТОБРА - ОТВАРАЊА МЕМОРИЈАЛНОГ КОМПЛЕКСА ПОСВЕЋЕНОГ МИЛУНКИ САВИЋ
СРБИЈА КАО ПОВОЉНА ДЕСТИНАЦИЈА ЗА ИНВЕСТИРАЊЕ И РАЗВОЈ НОВИХ ТЕХНОЛОГИЈА
КОЛЕКЦИЈА НЕТАКНУТИХ 59 МУМИЈА ИЗ ПЕРИОДА 26.ДИНАСТИЈЕ ОТКРИВЕНА НА ПЛАТОУ САКАРЕ
Интервју амбасадора за „Event Magazine News“
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ СВЕТСКОГ ДАНА ТУРИЗМА
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ 15 СЕПТЕМБРА - ДАНА ПРОБОЈА "СОЛУНСКОГ ФРОНТА" И ДАНА СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ
Режим уласка држављана Р.Србије у АР Египат од 01.09.2020.
Држављанима Србије потребан PCR тест за COVID 19
Режим уласка српских држављана у Египат
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ГОДИШЊИЦЕ РОЂЕЊА НИКОЛЕ ТЕСЛЕ (10.07.1856-07.01.1943)
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ВИДОВДАНА У АМБАСАДИ
РАДНО ВРЕМЕ АМБАСАДЕ - КОНЗУЛАРНО ОДЕЉЕЊЕ
Дачић и Шукри: Заседање Мешовитог комитета за економску сарадњу по стабилизацији здравствених прилика у обе земље
Дачић уручио награду Новаку Ђоковићу за изузетан лични ангажман и допринос у промоцији интереса Републике Србије и њеног народа у свету
Лажни сајт за гласање из иностранства
Поновљени конкурси за суфинасирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону.
Наставак спровођења изборних радњи - Парламентарни избори 21. јуни 2020. године
Специјални лет Каиро - Београд 24.априла 2020. године
АМБАСАДОР ПОДРЖАО КАМПАЊУ У БОРБИ ПРОТИВ КОРОНА ВИРУСА
Дигитални садржаји у области културе
Председник Владе, Мустафа Мадбули издао саопштење
ОБАВЕШТЕЊЕ AIR SERBIA
ВАНРЕДНО СТАЊЕ НА ТЕРИТОРИЈИ СРБИЈЕ (16. март 2020. године)
КОРОНА ВИРУС – УПОЗОРЕЊЕ
ИНТЕРВЈУ ЗА "CITY TALK NEWSPAPER"
5-то МЕЂУНАРОДНО БИЕНАЛЕ АРАПСКЕ КАЛИОГРАФИЈЕ У КАИРУ
СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ ПИРАМИДЕ „ЂОСЕР“ У КОМПЛЕКСУ САКАРЕ
ИЗБОРИ 2020
COVID-19 ( корона вирус) у Арапској Републици Египат
153. ЗАСЕДАЊЕ АРАПСКЕ ЛИГЕ
ОТВАРАЊЕ ПРВОГ МУЗЕЈА У ХУРГАДИ
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДАНА ДРЖАВНОСТИ И ДАНА ВОЈСКЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ У КАИРУ
“DIPLOMACY MAGAZINE” ДОДЕЛИО ПРИЗНАЊЕ АМБАСАДОРУ СРБИЈЕ
Лични изасланик председника АР Египта, г-дина Абдел Фатах Ел Сисија у Амбасади Р.Србије пренео честитке поводом националног празника
ОТВАРАЊЕ ОБНОВЉЕНОГ "АБДИН МУЗЕЈА"
Конкурси за суфинасирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијсапоре и матичне државе и Срба у региону
СУСРЕТ СА МИНИСТРОМ РУДАРСТВА И ЕНЕРГЕТИКЕ Р. СУДАН
ПОСЕТА ПОЧАСНОМ КОНЗУЛАТУ Р. СРБИЈЕ У КАРТУМУ
АМБАСАДОР ЈУГОСЛАВ ВУКАДИНОВИЋ ПРЕДАО АКРЕДИТИВНА ПИСМА ГЕН. МАЈ. Њ.Е. АБДЕЛ ФАТАХ АБДЕЛРАХМАН АЛБУРХАНУ, ПРЕДСЕДАВАЈУЋЕМ СУВЕРЕНОГ САВЕТА РЕПУБЛИКЕ СУДАН
Д.МАРКОВИЋ ПАЛМА У ЕГИПТУ ДОГОВОРИО ОСНИВАЊЕ СРПСКО-ЕГИПАТСКОГ ПРИВРЕДНОГ КОНЗОРЦИЈУМА
Интервју амбасадора за „Al Ahram”
Народна банка Србије – Финансијски водич за повратнике
Учешће Амбасаде Републике Србије на хуманитарном Европском базару 2019 у Каиру
ПРЕДСЕДНИК АР ЕГИПТА, АЛ СИСИ ОТВОРИО "ICT 2019"
ИМЕНА ШЕФОВА ДИПЛОМАТСКОГ ПРЕДСТАВНИШТВА У ЕГИПТУ
ПОСЕТА "ЗЕКРИ ТУРС"-у
НОВО ОТКРИЋЕ НА НЕКРОПОЛИСУ САКАРА
Полагање венца поводом Дана примирја у Првом светском рату
ИНТЕРВЈУ АМБАСАДОРА ЗА "AKHBAR EL YOM"
СТВАРАОЦИ МИРА И РАЗВОЈА, ФОРУМ У КАИРУ
ИНТЕРВЈУ ДРЖАВНОМ ТВ КАНАЛУ 2
ПОСЕТА АМБАСАДИ ГЕН-СЕКА АРАПСКОГ ПАРЛАМЕНТА
ЦЕРЕМОНИЈА ОБЕЛЕЖАВАЊА 77 ГОДИНА БИТКЕ У АЛАМЕИНУ
ПОСЕТА МАНАСТИРУ СВ. КАТАРИНЕ НА СИНАЈУ
27. МЕЂУНАРОДНИ ХЕЛИОПОЛИС ВАТЕРПОЛО ТУРНИР У КАИРУ
Њ.Б. ТЕОДОР II, ПАТРИЈАРХ АЛЕКСАНДРИЈСКИ И ЦЕЛЕ АФРИКЕ ОСВЕШТАО ЦРКВУ СВ. КОНСТАНТИНА И СВ. ХЕЛЕНЕ У КАИРУ
ПРЕДСЕДНИК АРАПСКОГ ПАРЛАМЕНТА ПОТВРДИО УЧЕШЋЕ НА 141. СКУПШТИНИ ИНТЕР-ПАРЛАМЕНТАРНЕ УНИЈЕ У БЕОГРАДУ ОД 13. ДО 16. ОКТОБРА 2019., У БЕОГРАДУ
М оР -Институт за међународну политику и привреду и египатски Савет за спољне послове
Конференција у Египту-Муфтија М.Јусуфспахић представљао Исламску заједницу P.Србије
МИС ЕГИПТА 2019-КАИРО
Кандидатура Републике Србије за Извршни Савет Унеска
Изасланик одбране Р. Србије у АР Египат преузео дужност
Србија домаћин 141. скупштине Интерпарламентарне уније
Музеј египатском Нобеловцу, Нагиб Махфузу у Каиру
Српски уметник, Миленко Косановић награђен у Египту
Одлука о суфинасирању пројеката
Председница скупштине се састала са ПР АР Египат Њ.Е. Абдел Фатахом ел Сисијем
Састанак амбасадора са г-дином Камил Хасан Абу Алијем у Каиру
Отварање директне линије српске авио-компаније "Аир Србија" према Каиру
Сусрет ППВ и МСП И. Дачића и гувернера Гуверније Црвено море ген.мај. Ахмед Абдулаха
ОБАВЕШТЕЊЕ О СТУПАЊУ НА СНАГУ ПРОТОКОЛА О УКИДАЊУ ВИЗА ЗА ЗА НОСИОЦЕ ДИПЛОМАТСКИХ, СЛУЖБЕНИХ, СПЕЦИЈАЛНИХ И ОБИЧНИХ ПАСОША РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ И УАЕ
ППВ и МСП Републике Србије, И. Дачић у посети Асвану
OБЕЛЕЖЕН ДАН ПОБЕДЕ
Грб града Јагодине додељен амбасадору у Каиру
Манастири Светог Павла и Антонија
Делегација на челу са српским послаником Драганом Марковићем Палмом посетила је Хургаду
Насер и Сиси у Музеју воштаних фигура у Јагодини
" Burulos art for population" у Каиру
Посета Палати "Абдин" у Каиру
МИС СВЕТА ЕКО ИНТЕРНАЦИОНАЛ- НОВА ПРЕСТОНИЦА КАИРО
Председник Удружења бизнисмена Египта у посети Београду
Конкурси за суфинансирање пројеката који својим квалитетом доприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијаспоре и матичне државе и Срба у региону
Скуп „Првог интернационалног клуба“ у Резиденцији Амбасадора Р.Србије, Каиро, 13. март 2019.
ИЗЛОЖБА ИВАНА МИЛУНОВИЋА У КАИРУ
Београдски сајам туризма од 21 до 24 фебруара 2019.
Дан државности 2019. и Дан војске Србије
Лични изасланик председника АР Египта, г-дина Абдел Фатах Ел Сисија у Амбасади Р.Србије пренео честитке поводом националног празника
КОШАРКАШКА АФРОЛИГА ШАМПИОНА 2018/2019
Ново откриће древних гробница у Мињи, Туна ел-Гебел
Посета делегације новинара Р. Србије Египту
50. Међународни сајам књига у Каиру
Светска исламска конференција у Каиру
Званична посета министра Недимовића Каиру
Српске међународне судије у FIFA судиле на утакмици у Египатскoј Премијер Лиги
Ватерполо клуб Партизан на припремама у Египту
"Светски филмски фестивал за миграције 2018"
АМБАСАДОР ЈУГОСЛАВ ВУКАДИНОВИЋ ПРЕДАО АКРЕДИТИВНА ПИСМА ПРЕСЕДНИКУ ДРЖАВЕ ПАЛЕСТИНЕ Њ.Е. МАХМУДУ АБАСУ
Учешће Амбасаде Републике Србије на хуманитарном Европском базару 2018 у Каиру
Сајам наоружања и војне опреме "EDEX 2018" у Каиру
Званична посета Њ.Е. С. Шукрија Р. Србији 27-28 новембар
Делегација на челу са српским послаником Драганом Марковићем Палмом посетила је Хургаду
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ДРЖАВЉАНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ КОЈИ СУ РОЂЕНИ НА ТЕРИТОРИЈИ БИВШИХ РЕПУБЛИКА СФРЈ
Полaгање венца поводом Дана примирја у Првом светском рату
Нова открића египатске археолошке мисије у древној некрополи Сакара
Светски омладински форум - Шарм Ел-Шеик 2018
Делегација Гуверније Црвено море у посети Р. Србији
Годишњица обележавања савезничке победе над силама Осовине
Интервју амбасадора Републике Србије Југослава Љ. Вукадиновића за египатски дипломатски магазин „ Дипломатија“
Посета министра Ивице Дачића Асвану
Обележавање 110 година од успостављања дипломатских односа између Србије и Египта
Скуп жена чланица Woman Association of Cairo у Амбасади Републике Србије
Дводневна радна посета ГС МСП В. Одаловића Амбасади РС у Каиру
Велики Имам Ал-Азхара, др Ахмед Ал-Тајеб примио амбасадора Р. Србије у Каиру
Састанак са новопостављеним Chairmanom Фабрике Кадер у Каиру
Сусрет ППВ и МСП И. Дачића и гувернера Гуверније Црвено море ген.мај. Ахмед Абдулаха
Обележавање 110 година дипломатских односа две пријатељске земље
Амбасада Србије организовала изложбу под називом “Модернизам“
Изложба фотографија Саше Ватковића у Каиру
Сусрет амбасадора у Каиру
Српски ватерполо тренери успешни у Египту и Саудијској Арабији
Председавајући SAMA Group у Каиру имао састанак са амбасадором Р. Србије
Амбасадор Србије у Египту Југослав Вукадиновић је заједно са амбасадорима Норвешке и Сингапура учествовао на Египатско-европском бизнис форуму у Каиру 8. маја.
Обележавање Дана победе над фашизмом , 09.05.2018.
Гувернер регије Црвеног мора и амбасадор Републике Србије- братимљење Хургаде и Јагодине
Балет „La Bayadere“ у Каирској опери
Mис света екo 2018
Гран-при за документарац „Исти“ у Египту
Амбасадор са египатским министром туризма
Посета дир. "ФАП Корпорације а.д. Прибој" Египту
Суфинансирање пројеката који диприносе очувању и јачању веза матичне државе и дијсапоре
Церемонија предаје акредитивних писама амбасадора Р. Србије у АР Египту , Југослава Вукадиновића, Председнику Арапске Републике Египта Њ.Е. Абдел-Фаттах Ал-Сисију 22.фебруара 2018.
Његово блаженство Поглавар и Партријарх Александријски и целе Африке. Теодорос II, организовао скуп амбасадора хришћанских православних земаља акредитованих у Египту уз присуство министра за антиквитете др. Каледа Ел Енаија
Министар антиквитета др. Кхалед Ел Енани састао се са амбасадором Републике Србије
Амбасадор Републике Србије на отварању Тел-Баста музеја у Египту
Лични изасланик председника Сисија у Амбасади Србије
Дан државности 2018. и Дан војске Србије
Обележавања Дана примирја у Првом светском рату
ОБАВЕШТЕЊЕ О СТУПАЊУ НА СНАГУ ОДЛУКЕ О УКИДАЊУ ВИЗА ЗА УЛАЗАК У Р. СРБИЈУ ЗА ДРЖАВЉАНЕ Р. ИНДОНЕЗИЈЕ
ОБАВЕШТЕЊЕ О СТУПАЊУ НА СНАГУ СПОРАЗУМА О МЕЂУСОБНОМ УКИДАЊУ ВИЗА ИЗМЕЂУ ВЛАДЕ Р. СРБИЈЕ И ВЛАДЕ КРАЉЕВИНЕ ТАЈЛАНД ЗА НОСИОЦЕ ДПИ И СПИ
Интервју амб. Д.Бисенића Првом програму египатске ТВ
Египатски председник Абдел Фатах Ел Сиси сусрео се на маргинама 72. заседања Генералне скупштине Уједињених нација са српским председником Александром Вучићем.
ОБАВЕШТЕЊЕ О СТУПАЊУ НА СНАГУ ОДЛУКЕ О УКИДАЊУ ВИЗА ЗА ЗА НОСИОЦЕ ОБИЧНИХ ПАСОША РЕПУБЛИКЕ ИНДИЈЕ
ОБАВЕШТЕЊЕ О СТУПАЊУ НА СНАГУ ОДЛУКЕ О УКИДАЊУ ВИЗА ЗА ЗА НОСИОЦЕ ДИПЛОМАТСКИХ И СЛУЖБЕНИХ ПАСОША КИРГИСКЕ РЕПУБЛИКЕ
Влада Републике Србије је донела Одлуку о проглашењу „Дана пријатељства“ са народима Африке
ОБАВЕШТЕЊЕ О СТУПАЊУ НА СНАГУ ОДЛУКЕ О УКИДАЊУ ВИЗА ЗА УЛАЗАК У Р. СРБИЈУ ЗА ДРЖАВЉАНЕ Р. ПЕРУ
Сусрет ППВ и МИП РС Дачића са кандидатом за ГС Унеска М. Хатаб
Обележавање Дана победе
Јавни међународни двостепени конкурс за израду идејног решења за спомен-обележје Зорану Ђинђићу на Студентском тргу у Београду
Четврта изложба радова студената Хелван универзитета
O Б А В Е Ш Т Е Њ Е ЗА УПИС У БИРАЧКИ СПИСАК ПОДАТКА О ТОМЕ ДА ЋЕ БИРАЧ ГЛАСАТИ У ИНОСТРАНСТВУ
З А Х Т Е В ЗА УПИС У ЈЕДИНСТВЕНИ БИРАЧКИ СПИСАК У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ
З А Х Т Е В ЗА УПИС У БИРАЧКИ СПИСАК ПОДАТКА ДА ЋЕ БИРАЧ ГЛАСАТИ У ИНОСТРАНСТВУ
Уручен орден Генералном секретару Арапске лиге Ахмед Абул Гејту
ОБАВЕШТЕЊЕ О СТУПАЊУ НА СНАГУ СПОРАЗУМА ИЗМЕЂУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ И НАРОДНЕ РЕПУБЛИКЕ КИНЕ О УКИДАЊУ ВИЗА ЗА НОСИОЦЕ ОБИЧНИХ ПАСОША ДВЕ ЗЕМЉЕ
Предаја поклона председника Србије египатском Патријарху, Њ.С. Тавадросу II
Учешће Амбасаде Србије на добротворном Европском базару 2016.
Обележавање Дана примирја у Великом рату у резиденцији амбасадора
БИЦИКЛИСТИЧКА ТРКА У ФАЈУМУ – УЧЕШЋЕ АМБАСАДЕ
Сарадња Амбасаде РС у Каиру и „Алекс банке“
Novi Sporazum MSP-MPNTR o organizovanju obrazovno-vaspitnog rada na srpskom jeziku u inostranstvu-Нови Споразум МСП-МПНТР о организовању образовно-васпитног рада на српском језику у иностранству
Нови Споразум МСП-МПНТР о организовању образовно-васпитног рада на српском језику у иностранству
Амбасадор Р. Србије Драган Бисенић примио је генералног секретара Арапске лиге Њ.Е. Ahmed Aboul Geith-a.
Амбасадор Србије Драган Бисенић сусрео се са египатским министром локалног развоја Њ. Е. Заки Бадр-ом.
Добротворна изложба у резиденцији Амбасадора Р. Србије
Трећа изложба студентских радова на Хелван универзитету у Каиру
OБЕЛЕЖЕН ДАН ПОБЕДЕ
Манифестација “International Day“ – учешће Амбасаде
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е ЗА УПИС У БИРАЧКИ СПИСАК ПОДАТКА О ТОМЕ ДА ЋЕ БИРАЧ ГЛАСАТИ У ИНОСТРАНСТВУ
З А Х Т Е В ЗА УПИС У БИРАЧКИ СПИСАК ПОДАТКА ДА ЋЕ БИРАЧ ГЛАСАТИ У ИНОСТРАНСТВУ
З А Х Т Е В ЗА УПИС У ЈЕДИНСТВЕНИ БИРАЧКИ СПИСАК У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ
Отворена књига жалости у Амбасади
Честитке ПР АРЕ Ал Сисија поводом државног празника Р. Србије
Наступ Београдске филхармоније у Мускату
Амбасада Србије учествовала на Европском божићном базару 2015
Why Kosovo is ineligible for membership in UNESCO? (Зашто Косово није подобно да буде члан УНЕСКА?)
Египатски председник Абдел Фатах Ел Сиси сусрео се на маргинама Седамдесетог заседања Генералне скупштине Уједињених нација са српским председником Томиславом Николићем.
ПРВИ ПОТПРЕДСЕДНИК ВЛАДЕ СРБИЈЕ И МИНИСТАР СПОЉНИХ ПОСЛОВА ИВИЦА ДАЧИЋ У ЕГИПТУ
Каиро: Обележавање седамдесетогодишњице завршетка Другог светског рата
Амбасада Србије на "Међународном карневалу хране: со и хлеб" 26/04/2015
Концерти пијанисте Ивана Башића у Каиру и Александрији 16-17 април 2015.
Амбасадор Србије Драган Бисенић предводио делегацију Србије на ЕЕДЦ у Шарм ал Шеику
Амбасада Србије у Каиру организовала изложбу и наградила најбоље ликовне радове студената Универзитета Хелван, 15/03/2015
Министар одбране Братислав Гашић у Каиру
„Сакиа поставка културних добара“ - учешће Амбасаде Републике Србије, El Sawy Culturewheel, Каиро, 26/02/2015
Обележавање Националног празника Републике Србије: концерти пијанисткиње Ленке Петровић у Каиру и Александрији 8-9/2/ 2015.
Културна дешавања: Српскa пијанисткиња Ленка Петровић наступа у Каиру и Александрији
Церемонија уручења слика Алексбанци 29/01/2015
Интервју амбасадора Србије Драгана Бисенића централној египатској Ниле ТВ
Амбасадор Србије Драган Бисенић посетио је покрајину Фајум
Признање за амбасадора Србије Драгана Бисенића
Амбасада Србије на хуманитарном базару
Филм “Варвари” српског редитеља Ивана Икића, Каиро 20. и 21. новембар 2014.
Стипендије Републике Србије за египатске и палестинске кандидате, академска 2014/15
„Ничије дете“ добитник „Недеље међународне филмске критике“ на Каирском међународном филмском фестивалу
Обележен Дан примирја у Првом светском рату
Успешан наступ српских уметница Катарине Јовановић и Милене Петровић у Египту
Учешће Србије на Међународној конференцији о Палестини Каиро, 12. октобар 2014.
Културна дешавања: Српскa сопранисткиња Катарина Јовановић и пијанисткиња Милена Петровић наступају у Каиру и Александрији
Амбасада Србије у Каиру наградила најбоље ликовне радове студената Универзитета Хелван и организовала изложбу поводом стогодишњице Првог светског рата
Влада Републике Србије прогласила је 15. маја 2014. године ванредну ситуацију на територији Републике Србије због опасности од поплава проузрокованих вишедневним падавинама.
Влада Републике Србије прогласила тродневну жалост поводом жртава поплава
Отворен PayPal рачун за жртве поплава
ОТВОРЕН НАМЕНСКИ РАЧУН АМБАСАДЕ ЗА ПРИЈЕМ ФИНАНСИЈСКЕ ПОМОЋИ У ЦИЉУ ОТКЛАЊАЊА ТЕШКИХ ПОСЛЕДИЦА ПОПЛАВА
Помоћ за збрињавање угроженог становништва Републике Србије
Фестивал краткометражног филма Кабила , Каиро, 4-11. мај 2014.
Концерти српског пијанисте Хрвоја Ивовића у Каиру и Александрији
Пријем у Резиденцији - Српски пролећни фестивал клавирске музике Каиро 13. април 2014.
Културна дешавања: Српски пијаниста Хрвоје Ивовић наступа у Каиру и Александрији
Амбасада потписала МоР са Египатским саветом за целовити развој
Састанак са власницима Букхамсеен групе
Учешће Амбасаде на „Међународном дану“ Факултета за уметничко образовање Хелван Универзитета, Каиро, 18. март 2014.
Уручена донација дечијем обданишту на Мукатаму
„Сакиа поставка културних добара“ - учешће Амбасаде Републике Србије, El Sawy Culturewheel, Каиро, 27/02/2014
Дан државности и дан војске Републике Србије – 15. фебруар
Министар културе Мохамед Сабер Араб отворио изложбу слика посвећену Србији
Председник Египта Њ. Е. Адли Мансур честитао Национални празник Републике Србије, 15/02/2014
Изложба слика "Србијa на отвореном"
Обавештење за дијаспору – покретање сервиса за брзе одговоре
Гласање држављана Републике Србије у Амбасади Републике Србије у Каиру на предстојећим парламентарним изборима расписаним за 16. март 2014. године
Српски филм “Одумирање” редитеља Милоша Пушића освојио прву награду на Луксорском фестивалу европских и египатских филмова
СРБИЈА ОТПОЧЕЛА ПРЕГОВОРЕ О ПРИСТУПАЊУ ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ Брисел, 21. јануар 2014.
Амбасадор Драган Бисенић у Оману Отварање нове пословне зграде "Енергопројект - ЕНТЕЛ"
АМБАСАДОР ДРАГАН БИСЕНИЋ ПРЕДАО АКРЕДИТИВЕ ПРЕДСЕДНИКУ ДРЖАВЕ ПАЛЕСТИНЕ Њ.Е. МАХМУДУ АБАСУ
Српскa сликарка Тања Ђокић учествује на 6. Међународном сликарском симпозијуму у Луксору, од 1. до 14. децембра 2013
Европски хуманитарни божићни базар у Каиру
Посета Судану амбасадора Драгана Бисенића
Филм "Кругови" учествовао на каирском филмском фестивалу „Панорама европског филма“, од 27. новембра до 7. децембра 2013
Скуп „Првог интернационалног клуба“ у Резиденцији Амбасадора Р. Србије, Каиро, 25.11.2013
Министар културе Египта Мухамед Сабер Араб посетио је изложбу Амбасаде Србије на Самаа фестивалу
Дан примирја у Првом светском рату
Стратешко партнерство нове авио-компанију “Ер Србија” и “Етихад”
Савет Амбасада за туристе из Србије
ИНТЕРВЈУ ПРЕДСЕДНИКА ТОМИСЛАВА НИКОЛИЋА ЗА УТИЦАЈНИ ЕГИПАТСКИ ЛИСТ „АЛ АХРАМ“, БЕОГРАД 4. МАРТ 2013.
ГОСПОЂА МЕРВЕТ ЗАКИ ХАСАН ОДЛИКОВАНА ОРДЕНОМ СРПСКЕ ЗАСТАВЕ
Дан државности и дан Војске Републике Србије - 15. фебруар.
Архива вести